Bu gizlilik politikasında Teknoloji PazarımInc.’in kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi nasıl işlediği açıklanmaktadır. Teknoloji Pazarımolarak güveninize değer verdiğimiz için gizlilik politikamızı açık ve sade bir dille size sunmaya çalıştık. Bu gizlilik politikası aklınızdaki sorulara hızlı bir şekilde cevap alabilmenizi kolaylaştırmak için bölümlere ayrılmıştır.

Gizlilik politikamız, aksinin belirtildiği durumlar hariç olmak üzere, Teknoloji PazarımInc. ve bağlı kuruluşları tarafından sağlanan tüm ürün, hizmet ve web siteleri için geçerlidir. Bu gizlilik politikasında ürün, hizmet ve web siteleri toplu olarak “hizmetler” olarak anılacaktır. Bazı hizmetlerde belirli gizlilik uygulamalarımızın daha detaylı bir şekilde açıklandığı ek gizlilik beyanları bulunur. Aksi belirtilmediği takdirde tüm hizmetler, Amerika Birleşik Devletleri’nde yerleşik olan Teknoloji Pazarım Inc. tarafından sağlanır.

FORM OLUŞTURDUĞUNUZDA:

 • Form verileriniz size aittir. Buna ek olarak, formlarınızı herkese açık bir bağlantı üzerinden erişime sunmadığınız sürece Jotform Inc., formlarınızı size özel bilgiler olarak ele alır. Jotform Inc. belirli durumlar (hukuki zorunluluk olması veya bu yönde izin vermeniz gibi) hariç olmak üzere formlarınızı satmaz veya diğer insanların erişimine sunmaz ve form yanıtlarınızı sizden veya hizmetlerimizden bağımsız amaçlar için kullanmaz.
 • Teknoloji PazarımInc. formlarınızı yanıtlayanların e-posta adreslerini korur. Teknoloji Pazarıminsanları e-posta yoluyla formunuzu doldurmaya davet etmenizi kolaylaştırmak için e-posta adreslerinin bulunduğu listeler yükleyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda Jotform Inc. bu verilerin yalnızca koruyucusu olarak hareket eder. Teknoloji PazarımInc. bu e-posta adreslerini satmaz veya diğer insanların erişimine sunmaz ve bu veriler yalnızca sizin talep ettiğiniz şekilde bu politikaya uygun olarak kullanılır. Bu hüküm formlarınız üzerinden topladığınız tüm e-posta adresleri için geçerlidir.
 • Teknoloji PazarımInc. verilerinizi güvende tutar. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız Güvenlik Beyanımıza göz atabilirsiniz.
 • Form verileri ABD’de bulunan sunucularda saklanır. Avrupa’da bulunuyorsanız konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz. Jotform Inc. verilerinizi sizin adınıza ve sizin belirttiğiniz şekilde (bu politikada belirtilen hususlar da dâhil olmak üzere) işler.

FORM YANITLADIĞINIZDA:

 • Formlar, form sahiplerince yönetilir. Form sahipleri her gün, sunduğumuz hizmetleri kullanarak on binlerce form oluşturmaktadır. Jotform Inc. bu formları web sitelerinde barındırır ve form sahibine gönderdiğiniz yanıtları toplar. Doldurduğunuz bir formla ilgili sorunuz varsa Jotform Inc., ilgili formun içeriğinden ve forma verdiğiniz yanıtlardan sorumlu olmadığı için doğrudan form sahibiyle iletişime geçmeniz önerilir. Form sahibi genellikle sizi formu doldurmaya davet eden kişidir ve bazı durumlarda bu kişi, şirket ya da kurumun kendi gizlilik politikası olabilir.
 • Formlara verdiğiniz yanıtlar anonim midir? Bu sorunun cevabı, form sahibinin formu nasıl yapılandırdığına bağlıdır. Daha fazla bilgi almak için lütfen formu oluşturan kişi, şirket veya kurumla iletişime geçin.
 • Teknoloji PazarımInc. form yanıtlarınızı üçüncü kişilere satmaz veya üçüncü kişilerin erişimine sunmaz. Teknoloji PazarımInc. form yanıtlarınızı üçüncü taraf reklamcılara veya pazarlamacılara satmaz veya bunlarla paylaşmaz. Form sahibi bu bilgileri satabilir veya paylaşabilir. Bu nedenle konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için formu oluşturan kişi, şirket ya da kurumla iletişime geçmenizi öneriyoruz. Teknoloji PazarımInc., herkese açık formlarla ilgili olarak bu gizlilik politikasında belirtilen hususlar hariç olmak üzere, verilerinizi yöneten form sahibi adına yalnızca bir barındırma hizmeti sunmaktadır.
 • Bir formun Kullanım Koşullarımızı ihlal ettiğini veya yasadışı etkinliklerle ilişkili olduğunu düşünüyorsanız bildirimde bulunmak için buraya tıklayın.

Jotform Inc., online olarak form oluşturan ve kullanan form sahipleri ve bu formları yanıtlayanlar tarafından kullanılır. Form sahiplerinden ve formları yanıtlayanlardan aldığımız bilgiler ve bu bilgileri işleme şekillerimiz farklı olduğundan bu gizlilik politikası iki bölüme ayrılmıştır:

 1. Form Sahipleri için Gizlilik
 2. Formları Yanıtlayanlar için Gizlilik

FORM SAHİPLERİ İÇİN GİZLİLİK


1. Teknoloji PazarımInc. hangi bilgileri toplar?

Teknoloji PazarımInc.’i kullandığınızda çeşitli kaynaklardan, hizmetlerimizi nasıl kullandığınızla ve sizinle ilgili bilgiler toplarız. Topladığımız bilgiler aşağıda listelenmiştir. Her bölümde Teknoloji PazarımInc.’in bu bilgiyi nasıl kullandığı açıklanmaktadır.

Doğrudan sizden topladığımız bilgiler.

 • Kayıt bilgileri. Teknoloji PazarımInc.’de form oluşturmak için öncelikle bir Teknoloji PazarımInc. hesabı oluşturmanız gerekir. Bir hesap oluşturduğunuzda kullanıcı adınız, parolanız ve e-posta adresinizle ilgili bilgileri toplarız.
 • Fatura bilgileri. Teknoloji PazarımInc.’e ödeme yaptığınızda adınız, adresiniz, e-posta adresiniz ve seçtiğiniz ödeme yöntemiyle ilgili finansal bilgileriniz (kredi kartı numarası, son kullanma tarihi veya banka hesap numarası gibi) dâhil olmak üzere fatura bilgilerinizi sağlamanız gerekir. Bir fatura adresi girdiyseniz bu adres hesap sahibinin konumu olarak düşünülür. Üçüncü parti ödeme platformlarıyla entegrasyonlarımız sadece ödeme işleme amaçlıdır. Teknoloji PazarımInc. sizin verdiğiniz veya form kullanıcılarınızın verdiği, kart sahibine ait hassas verileri saklamaz ya da kaydetmez. Teknoloji PazarımInc. ödeme işleme ve aktarma sürecinde kart sahibine ait verilerin korunması açısından sektörde standart olarak benimsenen en iyi uygulamalara uygun şekilde hareket eder. Teknoloji PazarımInc. kredi kartı ödemeleri alan ve kredi kartı entegrasyonu olan bir işletmenin sahip olabileceği en yüksek güvenlik özelliği olan PCI DSS Hizmet Sağlayıcısı – Seviye 1 sertifikasyonuna sahiptir. Kredi kartı bilgilerinizin sektör gereksinimlerine uygun şekilde işlendiğinden emin olmak için yıllık olarak denetimler gerçekleştiririz. Buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.
 • Hesap ayarları. Hesap ayarları sayfanız gibi sayfalarda kişisel bilgilerinizi ve diğer tercihlerinizi ayarlayabilirsiniz. Örneğin; varsayılan dilinizi, zaman diliminizi ve iletişim tercihlerinizi (Jotform Inc.’den pazarlama e-postaları almak veya almamak gibi) değiştirebilirsiniz.
 • Form verileri. Form verilerinizi (sorular ve cevaplar) sizin için saklarız.
 • Kasıtlı olarak paylaştığınız diğer veriler. Örneğin, kullanıcı görüşleri kapsamında görüşünüzü bize bildirdiyseniz veya bir Jotform Inc. yarışmasına katıldıysanız bu gibi durumlarda bize sunmuş olduğunuz kişisel bilgilerinizi veya verilerinizi toplayabiliriz.

Formlarınızı yanıtlayanların e-posta adreslerini kullanmayız veya paylaşmayız. Jotform Inc. siz talep etmediğiniz sürece adres defterinizdeki kişilerle veya formunuzu yanıtlayanlarla iletişime geçmez. Jotform Inc. bu e-posta adreslerini üçüncü kişilere satmaz veya üçüncü kişilerin erişimine sunmaz.

Bizimle etkileşime geçmeniz hâlinde Jotform Inc.’in dolaylı yolarla veya pasif olarak sizin hakkınızda topladığı bilgiler.

 • Kullanım verileri. Teknoloji PazarımInc., hizmetlerimizle etkileşime geçtiğinizde sizinle ilgili kullanım verileri toplar. Bu kapsama; ziyaret ettiğiniz web sayfaları, tıkladığınız yerler, bu eylemleri gerçekleştirildiğiniz zaman ve benzeri bilgiler dâhildir. Ayrıca, günümüzde birçok web sitesinde gibi, web sunucularımızda, sunucularımıza bir cihaz eriştiğinde verileri kaydeden günlük dosyaları tutulur. Bu günlük dosyalarında erişimin türü, kaynak IP adresleri, internet servis sağlayıcıları, sitemizde görüntülenen dosyalar, (HTML sayfaları, grafikler vb.), işletim sistemi sürümleri ve zaman bilgileri bulunur.
 • Cihaz verileri. Teknoloji PazarımInc., hizmetlerimize erişmek için kullandığınız cihaz ve uygulamayla ilgili IP adresiniz, işletim sistemi sürümü, cihaz tipi, sistem ve performans bilgileri ve tarayıcı tipi gibi verileri toplar. Ayrıca IP adresinize göre coğrafi konumunuzu belirleyebiliriz.
 • Yönlendiren kaynakla ilgili veriler. Teknoloji PazarımInc. web sitesine bir dış kaynaktan (başka bir web sitesindeki bir bağlantı veya e-posta gibi) ulaşıyorsanız Teknoloji PazarımInc. bu dış kaynakla ilgili bilgileri kaydeder.
 • Üçüncü taraflardan bilgiler. Teknoloji PazarımInc., bilgilerinizi paylaşmasına izin verdiğiniz üçüncü taraflardan size ait kişisel bilgileri veya verileri toplayabilir.
 • Sayfa etiketlerinden bilgiler. Teknoloji PazarımInc. web işaretleri olarak da bilinen sayfa etiketleri ve çerezlerini kullanan üçüncü taraf takip hizmetlerinden faydalanır ve bu sayede web sitesini ziyaret eden kişiler hakkında toplu ve anonim veriler toplar. Bu verilere kullanım ve kullanıcı istatistikleri de dâhildir. Teknoloji PazarımInc. veya kullanıcılar tarafından hizmetlerimizi kullanarak gönderilen e-postalarda, bu e-postaları açan ve bu e-postalardaki bağlantılara tıklayan kişiler hakkında bilgi toplanmasını sağlayan sayfa etiketleri bulunabilir. Bu uygulamanın sebebi e-postayı gönderenin e-postanın performansını ölçmesini ve e-posta gönderim ve açılma oranlarını nasıl arttırabileceğini öğrenmesini sağlamaktır.

2. Teknoloji PazarımInc. toplanan bilgileri nasıl kullanır?

Form sorularınızı ve yanıtlarını herkese açık bir bağlantı üzerinden erişime sunmadığınız sürece Teknoloji PazarımInc. form sorularınızı ve yanıtları size özel bilgiler olarak değerlendirir. Teknoloji PazarımInc. birçok durumda form sorularınızın ve yanıtlarının (toplu olarak “form verileri” olarak anılacaktır) özel (gizli) kalmasını isteyeceğinizin farkındadır. Form sorularınızı ve/veya yanıtlarını, örneğin herkese açık bir bağlantı üzerinden, herkese açık olarak paylaşmaya karar vermediğiniz veya bu konuda sizden izin almadığımız sürece Teknoloji PazarımInc. form verilerinizi burada belirtilenden farklı şekilde kullanmaz. Teknoloji PazarımInc. sizin izniniz olmadan form verilerinizi üçüncü taraflarla paylaşmayacaktır.

Genel anlamda Jotform Inc., hizmetlerimizin size ve (sizin adınıza) formunuzu yanıtlayanlara sunulmasıyla bağlantılı olarak toplanan bilgileri kullanır. Örnek olarak Jotform Inc.’in bu bilgileri kullandığı bazı durumlar aşağıda verilmiştir. Bilgilerinizin nasıl paylaşıldığını daha iyi anlamak için lütfen bu gizlilik politikasının bir sonraki bölümüne göz atın. Bu gizlilik politikası, herkese açık bir bağlantı üzerinden erişime sunduğunuz form sorularını veya yanıtlarını kullanımımızı kısıtlamaz.

Hizmetlerimizi size sunmak için. Jotform Inc., size yardımcı olabilmek için bilgilerinize ulaşmamızı gerektiren müşteri destek konularında (form tasarımı, form oluşturma veya teknik sorunlar gibi) bilgilerinizi kullanabilir.

Sunduğumuz hizmetlerin bazı özellikleri formunuzdaki soruların ve yanıtlarının içeriğini ve hesap bilgilerinizi kullanır. Bu gibi durumlarda ilgili özelliğin açıklamasında bu durumdan açıkça bahsedilir. Form verilerinizin bu şekilde kullanılmasını istemiyorsanız bu özellikleri kullanmayabilirsiniz. Örneğin, form şablonları özelliğimizi kullanarak, formlarınıza soru eklemek için, bu sorulara aldığınız yanıtları, aynı soruları kullanan diğer form şablonu kullanıcılarına gelen yanıtlarla birleştirmemize izin verirsiniz. Sonrasında size ve diğer form sahiplerine gönderilen, bir araya getirilmiş (ve anonimleştirilmiş) verilerle ilgili olarak istatistikler hazırlayabiliriz.

Teknoloji PazarımInc. hesabınızı Google veya Facebook hesabınız gibi bir üçüncü parti hesapla bağlamak isterseniz Teknoloji PazarımInc. bu üçüncü parti uygulamalardan toplamamıza izin verdiğiniz bilgileri size ek özellikler, hizmetler ve kişiselleştirilmiş içerikler sunmak için kullanabilir.

Teknoloji PazarımInc., hizmetlerimizi sosyal medya ve diğer uygulamalarla kullanmanız için faydalı seçenekler sunabilmek amacıyla, size Google ve Twitter gibi platformlar ve Facebook gibi sosyal medya siteleri de dâhil olmak üzere üçüncü taraf uygulamaları ve web sitelerine bilgi aktarma ve bu ortamlardan bilgi toplama seçeneği sunabilir. Bu bilgilerin toplanması ve aktarılması esnasında bu üçüncü taraf uygulamaları ve sitelerini işleten ve yöneten kişi ve kuruluşlara bilgilerinizi ifşa ediyor olabilirsiniz ve bilgileriniz bu uygulama ya da siteleri kullanan diğer kişilerce erişilebilir olabilir. Teknoloji PazarımInc. hesabınızı bağladığınız uygulama ya da web siteleri Teknoloji PazarımInc. tarafından işletilmez ya da yönetilmez. Bu nedenle bu uygulama ve web siteleriyle paylaştığınız bilgilerin işlenme şekliyle ilgili bilgi almak için ilgili web sitesi veya uygulamanın gizlilik politikasını gözden geçirmelisiniz.

Hizmetlerimizi yönetmek için. Teknoloji PazarımInc. aşağıdaki amaçlar doğrultusunda, belirli form verileri de dâhil olmak üzere, bilgilerinizi kurum içinde kullanır:

 • Hizmet ve özelliklerimizi kontrol etmek, sürdürmek ve geliştirmek için. Teknoloji PazarımInc. kullanıcı davranışlarını ölçmek ve analiz etmek, insanların hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlamak, hizmetlerimizi kontrol etmek, hatalardan arındırmak ve geliştirmek ve yeni özellikler bulmak amacıyla kullanım verileri, cihaz verileri, yönlendiren siteyle ilgili veriler, soru ve yanıt verileri ve sayfa etiketlerinden alınan bilgiler de dâhil olmak üzere topladığımız verileri kullanarak kurum içinde istatistiksel ve diğer analizleri gerçekleştirir. Teknoloji PazarımInc., bilgilerinizi, sorun giderme ve test gibi hizmetlerimizi güvenli ve işler kılmak için tasarlanmış amaçlarla ve geliştirme, pazarlama ve araştırma amaçlı olarak kullanabilir.
 • Kullanım Koşullarımızı hayata geçirmek için.
 • Potansiyel olarak yasadışı etkinlikleri önlemek için.
 • İstenmeyen ya da kötü niyetli eylemleri önlemek için. Örneğin Teknoloji PazarımInc.’de kimlik avı, spam ve sahtecilik gibi eylemlere karşı içerikleri denetleyen otomatik sistemler bulunmaktadır.

Yeni hizmet, özellik veya içerikler yaratmak için. Teknoloji PazarımInc. yeni hizmet, özellik ya da içerikler yaratmak için kurum içi kullanım amacıyla form verilerinizi ve form meta verilerini (bir formun özellikleri hakkındaki veriler) kullanabilir. Form meta verileriyle ilgili olarak Teknoloji PazarımInc. yanıtlanma oranları, soru ve yanıtların kelime sayıları ve bir formdaki ortalama soru sayısı gibi istatistikleri inceleyebilir ve bu istatistikler hakkında bilgilendirme ya da pazarlama amaçlı olarak çıkarımlarda bulunabilir. Teknoloji PazarımInc. bunu yaparken form sahiplerinin ve formu yanıtlayanların kimliğini ilgili kişilerin izni olmaksızın açıklamaz.

Hesap oluşturma ve oturum açma süreçlerini kolaylaştırmak için. Teknoloji PazarımInc. hesabınızı, Google veya Facebook hesabınız gibi bir üçüncü taraf platformuna bağladıysanız Teknoloji PazarımInc.’in bu üçüncü taraf uygulamalarından toplamasına izin verdiğiniz bilgileri, hesap oluşturma ve oturum açma süreçlerini kolaylaştırmak için kullanırız.

Aldığınız hizmetler ya da hesabınızla ilgili sizinle iletişime geçmek için. Teknoloji PazarımInc. bazı durumlarda size, etkileşim amaçlı bildirimler (hizmetlerle ilgili duyurular, faturalandırma konuları, hizmet veya politika değişiklikleri, ilk kaydolduğunuzda gönderilen karşılama e-postası gibi) gönderir. Bu tip bildirimleri, size hizmet sunmak için göndermek zorunda olduğumuzdan bu bildirimleri almamayı tercih edemezsiniz.

Pazarlama amaçlı olarak size ulaşmak için. Teknoloji PazarımInc. bu amaçla size ulaşmamıza izin verdiğiniz sürece size reklam ve pazarlama amaçlı e-postalar gönderir. Örneğin hesap oluşturma sürecinde Teknoloji PazarımInc. bilgilerinizi size pazarlama amaçlı olarak ulaşmak için kullanma konusunda izninizi talep eder. Bu bildirimlerde bulunan “abonelikten çık” bağlantısına tıklayarak ya da Hesabım sayfanızda ilgili ayarları değiştirerek bildirimleri almaktan vazgeçebilirsiniz.

Yasal talepleri karşılamak ve zararı önlemek için. Teknoloji PazarımInc.’e mahkeme emri ya da başka bir yasal talep iletilirse uygun bir yanıt sunabilmek için, sakladığımız verileri incelememiz gerekebilir.

3. Bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz?

Teknoloji PazarımInc. sizin açık izniniz olmadan form verilerinizi satmaz ya da paylaşmaz.

Teknoloji PazarımInc. hangi durumlarda form verilerinizi üçüncü taraflarla paylaşabilir?

Bu durum sadece birkaç koşula bağlıdır. Teknoloji PazarımInc., hizmetlerimizi sunmamıza yardımcı olan hizmet sağlayıcılarımızla bilgilerinizi paylaşır. Teknoloji PazarımInc. bilgilerinizin gizli tutulması ve sadece hizmetlerin sunulması amacıyla kullanılması için bu hizmet sağlayıcılarıyla sözleşmeler imzalamıştır. Örneğin, Teknoloji PazarımInc. kredi kartı işlemlerinin işlenmesi için ödeme işleme platformlarıyla çalışır. Hizmetlerimizi kullanarak Teknoloji PazarımInc.’in sizin adınıza bu şekilde alt sözleşmeler yapmasına izin vermiş sayılırsınız. Nadir durumlarda yasa gereği ya da kurumsal yapı değişikliği veya şirket devri bağlamında (ayrıntılar için aşağıya bakınız) bu bilgileri paylaşabiliriz.

Formlarınızın herkese açık olarak paylaşılması.

Ayarlarınızı değiştirerek formunuzu kimlerin alabileceğini kontrol edebilirsiniz. Örneğin formlarınızı tamamen herkesin erişimine açık ve arama motorları tarafından endekslenebilir hâle getirebilirsiniz. Ayrıca formlarınıza gelen yanıtların anlık olarak veya herkese açık bir konumda paylaşılmasını tercih edebilirsiniz.

Teknoloji PazarımInc., bilgilerinizin korunması konusunda bize güvendiğinizin farkındadır. Bu güven bizim için çok önemlidir. Bu nedenle Teknoloji PazarımInc., form verilerinizi ya da kişisel bilgilerinizi ilgili yasalar uyarınca üçüncü kişilerle sadece şu üç durumda paylaşacaktır: (a) Teknoloji PazarımInc., bu gizlilik politikasında olduğu gibi sizi daha önceden bilgilendirdiyse; (b) onay verdiğinizi belirtenözellikler üzerinden sizden açık bir izin aldıysa veya (c) kişi ve diğer varlıklarla ilgili bilgiler kime ait oldukları anlaşılmayacak şekilde anonimleştirilmişse. Hukuki bir zorunluluk durumunda Teknoloji PazarımInc. kişisel bilgilerinizi paylaşmadan veya ifşa etmeden önce açık izninizi alacaktır.

Şu bilgileri paylaşabiliriz:

 • Bilgilerinizi hizmet sağlayıcılarımıza iletebiliriz. Teknoloji PazarımInc. size daha iyi hizmet verebilmek için bazı hizmet sağlayıcılardan destek alır. Teknoloji PazarımInc. bu sağlayıcılar için çalışan görevlilere bilgilerinize erişme yetkisi verir. Ancak bu yetkinin kapsamı hizmetlerin sağlanabilmesi için gerekli olan minimum düzeyle sınırlıdır. Ayrıca Teknoloji PazarımInc. yalnızca hizmetlerin sunumu için kullanılan ve bu gizlilik politikasına göre işlenen kişisel bilgilerinizin ve verilerinizin gizliliğini korumak adına bazı sözleşmesel ve teknik önlemler uygular.  Hizmet sağlayıcılarımıza örnek olarak ödeme işleme platformları, barındırma hizmetleri, e-posta hizmet sunucuları ve web trafiği analiz araçlarını gösterebiliriz.
 • Hesap detaylarınızı fatura irtibat kişinizle paylaşabiliriz. Hesabınızın sahibi ile fatura için belirlediğiniz irtibat kişisi birbirinden farklıysa Teknoloji PazarımInc. fatura irtibat kişinizin talebi üzerine hesap bilgilerinizi paylaşabilir. Teknoloji PazarımInc. bu gibi durumlarda sizi bilgilendirmeye çalışır. Hizmetlerimizi kullanarak ve bu gizlilik bildirimini kabul ederek bu gibi durumlarda bilgilerinizin paylaşılmasını kabul etmiş sayılırsınız.
 • E-posta adresinizi kurumunuzla paylaşabiliriz. Hesabınızı oluştururken kullandığınız e-posta adresi bir kuruluşa aitse veya bir kuruluş tarafından yönetiliyorsa Teknoloji PazarımInc. ilgili kuruma kimin Teknoloji PazarımInc.’i kullandığını anlama konusunda yardımcı olmak ve kurumsal ihtiyaçlarında destek sağlamak amacıyla bu e-posta adresini ilgili kurumla paylaşabilir. Teknoloji PazarımInc.’in sunduğu hizmetlerden iş e-postanızı kullanarak yararlanma yetkiniz yoksa ve bilgilerinizin yukarıda belirtilen şekilde paylaşılmasını istemiyorsanız Teknoloji PazarımInc. hesabınız için iş e-postanızı kullanmamanızı öneriyoruz.
 • Toplu hâlde ya da anonimleştirilmiş bilgileri Teknoloji PazarımInc.’in hizmetlerinin geliştirilmesi ya da tanıtılması amacıyla üçüncü kişilerle paylaşabiliriz. Teknoloji PazarımInc. hizmetlerinin geliştirilmesi veya tanıtılması amacıyla üçüncü şahıslarla paylaşılan bilgiler hiçbir şekilde bir kişiyle ilişkilendirilemez.
 • Teknoloji PazarımInc. hizmetlerini tanıtmak için bir çerezin varlığını paylaşabiliriz. Teknoloji PazarımInc., reklam ağlarından hizmetlerimizi diğer web sitelerinde tanıtan reklamlar göstermelerini isteyebilir. Teknoloji PazarımInc., bu ağlardan bu reklamları belirli bir çerezin bulunmasına bağlı olarak göstermesini isteyebilir, ancak bu gibi durumlarda diğer kişisel bilgiler reklam ağıyla paylaşılmayacaktır. Reklam ağı ortaklarımız, ilgi alanlarınıza göre size özel reklamlar sunabilmek için bu ve diğer web sitelerindeki etkinlikleriniz hakkında bazı kişisel olmayan bilgileri toplamak amacıyla çerez ve sayfa etiketlerinden ya da web işaretlerinden yararlanabilir.
 • Yasaların gerektirdiği durumlarda veya yasaların izin verdiği ölçüde bilgilerinizi paylaşabiliriz. Teknoloji PazarımInc. yasalarca veya yasaların izin verdiği ölçüde ya da Teknoloji PazarımInc.’in haklarımızı korumak ve sizin ve diğer insanların güvenliğini sağlamak ve/veya bir adli muamele, mahkeme emri, celp ya da başka bir hukuki işleme riayet etmek için bilgilerin ifşasının gerekli olduğunu düşündüğü durumlarda bilgilerinizi paylaşabilir.
 • Şirket sahibinin veya yapısının değişmesi durumunda bilgileriniz paylaşılabilir. Teknoloji PazarımInc. şirketinin mülkiyeti tümüyle el değiştirirse ya da Teknoloji PazarımInc. birleşme, satın alma, tahkim veya benzeri bir eylemle ya da Jotform Inc. kuruluşları arasında gerçekleşecek bir devir işlemiyle kurumsal bir organizasyon değişikliğinden geçerse Teknoloji PazarımInc., hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamak amacıyla bilgilerinizi şirketin yeni sahibine ya da halef kuruma aktarabilir. Gerekli durumlarda Teknoloji PazarımInc., yetkili veri koruma kurumlarını bilgilerinizin aktarılması konusunda ilgili veri koruma kanunlarında belirtilen ihbar prosedürleri uyarınca bilgilendirir.
 • Paylaşılmasına açıkça izin verdiğiniz bilgileri paylaşabiliriz. Örneğin, Teknoloji PazarımInc. iletişim bilgilerinizin çeşitli amaçlarla üçüncü kişilerle paylaşılmasına ve bu üçüncü kişilerin pazarlama amacıyla sizinle iletişime geçmesine dair açıkça izninizi talep edebilir. İlerleyen zamanlarda bu izni iptal edebilirsiniz. Ancak izniniz dâhilinde bilgilerinizi paylaştığımız bir üçüncü taraftan gelen iletişimleri sonlandırmak istiyorsanız doğrudan ilgili üçüncü tarafla iletişime geçmeniz gerekir.

4. Bilgilerinizle ilgili haklarınız nelerdir?

 • Hesap bilgilerinizi güncellemek. Hesabınızla ilgili bilgileri Hesabım sayfanızdan değiştirebilirsiniz. Bilgileriniz anında güncellenir.
 • Kişisel bilgilerinize erişmek ve düzeltmek. Hesap sahibi olarak, Teknoloji PazarımInc.’de bulunan belirli kişisel bilgilerinizi Hesabım sayfanıza giderek görebilir ve düzeltebilirsiniz. Bazı hesap sahipleri ve diğer kişiler, kişisel bilgilerini elimizde tutup tutmadığımıza dair bilgi talep etme, Teknoloji PazarımInc.’in elinde bulundurduğu kişisel bilgilere erişme ve bu bilgilerin uygun koşullarda düzletilmesini, güncellenmesini ya da silinmesini talep etme hakkına sahiptir. Bazı kişisel bilgiler için bu haklar yukarıda belirtilen Hesabım sayfası üzerinden kullanılabilir ve bu hakların kullanılmasına dair yapılan talepler müşteri destek ekibimize yönlendirilebilir. Bu haklarda bazı istisnalar geçerli olabilir. Örneğin, size erişim verilmesi diğer bireylerin gizliliği üzerinde olumsuz bir etki yaratıyorsa. Teknoloji PazarımInc. haklarınızı kullanma talebinizi makul bir süre içinde yanıtlar ve yasalar ya da Teknoloji PazarımInc. tarafından bu talebin uygulanabilir olduğu kabul edilirse talebiniz yerine getirilir.
 • Form verilerinizi indirmek/yedeklemek. Abonelik planınıza bağlı olarak Teknoloji PazarımInc. form verilerinizi çeşitli biçimlerde dışa aktarma, paylaşma ve yayınlamanıza olanak tanır. Bu sayede verilerinizi kendiniz yedekleyebilir ya da çevrimdışı olarak veri analizi yapabilirsiniz.
 • Form verilerinizi silmek. Form verilerinizi sildiğinizde tüm form verileriniz anında kalıcı olarak silinmez. Bir Teknoloji PazarımInc. hesabınız olduğu sürece, sildiğiniz verileri yanlışlıkla silmiş olma ve sonrasında verilerinizi geri getirmek isteme ihtimalinizi düşünerek, 30 günden fazla olmamak kaydıyla belirli bir süre saklarız. Destek Ekibimize ulaşarak sildiğiniz form verilerinin geri getirilmesini talep edebilirsiniz. Yasaların izin verdiği ölçüde Teknoloji PazarımInc., hesabınızı iptal etmek istemeniz hâlinde verilerinizi kalıcı olarak silecektir. Ancak verileriniz daha önce herkese açık bir bağlantı üzerinden erişime sunulduysa hesabınızı silseniz bile verilerinizin kopyaları farklı web sitelerinde kalabilir.
 • Hesabınızı iptal etmek. Hesabınızı iptal etmek ve silmek için lütfen Destek Ekibimizle iletişime geçin. Hesabınızı sildiğinizde tüm form verileriniz yasaların izin verdiği ölçüde belirli bir süre zarfında sistemlerimizden kalıcı olarak silinir ve Teknoloji PazarımInc. hesabı gerektiren diğer hizmetlere erişiminiz engellenir. Teknoloji PazarımInc. bu gibi talepleri ve kişisel bilgilerinize erişme, bilgilerinizi güncelleme ya da silme taleplerinizi yasalarda belirtilen süre zarfında veya fazla gecikmeden yanıtlar. Teknoloji PazarımInc. teknik olarak uygulanabilir olduğu sürece veya ilgili verilerin yasalar gereğince saklanması gerekmiyorsa kişisel verilerin silinmesine ilişkin talepleri hızlı bir şekilde yerine getirir. Verilerin yasalar gereğince saklanması zorunluysa Teknoloji PazarımInc. bu verilere erişimi ilgili yasalar uyarınca engeller.

Teknoloji PazarımInc. verilerinizi ne kadar saklar? Genellikle bir Teknoloji PazarımInc. hesabınız olduğu sürece veya yasal yükümlülüklerimize uymak, anlaşmazlıkları çözmek veya anlaşmalarımızı uygulamak için gerekli olduğu sürece verileriniz saklanır. Sunucularımızdan silinen verilerin kopyası, silme işleminin ardından yaklaşık bir aya kadar site dışı yedekleme ortamında kalabilir.

Hesaptan silinen form verileri. Hesabınızdaki formları ve verileri istediğiniz zaman silebilirsiniz. Hesabınızdan silinen form verilerine erişilemez ancak bu veriler yasalar uyarınca kalıcı olarak silinmez. Teknoloji PazarımInc. yanlışlıkla silinen verileri geri getirmenize olanak tanımak amacıyla verilerinizi saklar.

Teknoloji PazarımInc. gerektiğinde depolama alanında yer açmak için eski ve silinen verileri kalıcı olarak sunucularından siler. Bu nedenle Jotform Inc. silinen verilerin her zaman geri getirilebileceğini taahhüt etmez. Silinen veriler en eski verilerden başlanarak kalıcı olarak silindiği için silme işleminin yapıldığı tarihe bağlı olarak verileriniz geri getirilebilir. Hesabınızdan sildiğiniz veriler 30 gün içerisinde sistemimizden tamamen temizlenir.

Teknoloji PazarımInc. genellikle sildiğiniz verileri, sonradan geri getirmenize olanak tanımaktan başka bir amaçla kullanmaz. Bazı durumlarda Jotform Inc. yasal zorunluluklara uymak, anlaşmazlıkları çözmek ya da anlaşmaları uygulamak için, silinen verileri saklayabilir. Bu gibi durumlarda Teknoloji PazarımInc., verilerin saklanmasını zorunlu kılan sebepler haricinde bu verilere erişilmeyeceğini temin eder.

Hesabın, hesap içinden silinmesi. İstediğiniz zaman hesabınızın ve hesabınızla ilişki form verilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz. Hesabınızı silme işlemini başlattığınızda hesabınız anında erişilemez hâle getirilir ama bir sonraki düzenli veri silme işlemine kadar hesap ve form verileri veri tabanımızda 30 gün saklanır. Hesabınızın yeniden etkinleştirilmesi için bu süre zarfında Teknoloji PazarımInc. ile iletişime geçebilirsiniz. Hesap kalıcı olarak silindikten sonra Teknoloji PazarımInc. hesabınızı yeniden etkinleştiremez veya hesabınızdaki form verilerini geri getiremez.

Bir Yönetici tarafından silinen, bir ekipteki kullanıcı hesabı. Birincil Yönetici veya bir ekibin Yöneticisi istediği zaman bir kullanıcı hesabını bir ekipten silebilir. Bu durumda kullanıcı hesabı hemen devre dışı bırakılır ancak hesaptaki form verileri kalıcı olarak silinmeden önce Teknoloji PazarımInc.’de 30 gün saklanır. Birincil Yönetici bu 30 günlük süre zarfında Teknoloji PazarımInc. ile iletişime geçerek hesabın yeniden etkinleştirilmesini talep edebilir.

5. Güvenlik, çerezler ve diğer önemli bilgiler

Bu gizlilik politikasında yapılacak değişiklikler.Jotform Inc. bu gizlilik politikasını istediği zaman değiştirebilir. Teknoloji PazarımInc. değişiklikleri web sitesinde yayınlayarak sizi ilgili değişikliklerden haberdar edecektir. Teknoloji PazarımInc. değişikliklerin önemli olduğuna karar verirse size uygun şekilde ek bir bildirim iletilir. Bu bildirim e-posta yoluyla veya makul şekilde sizi bilgilendirmek için tasarlanmış farklı bir yöntemle size ulaştırılır. Bu değişiklikler size bildirildikten sonra aboneliğinizi iptal etmezseniz ve ön bildirim döneminden sonra Teknoloji PazarımInc. hizmetlerini kullanmaya devam ederseniz, gizlilik politikasında yapılan değişiklikleri açıkça kabul etmiş sayılırsınız. Bu gizlilik politikasında belirtilen hükümleri veya gizlilik politikasında yapılan değişiklikleri kabul etmiyorsanız hesabınızı istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Güvenlik.Teknoloji PazarımInc.’in güvenlik uygulamalarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye Güvenlik Beyanı üzerinden ulaşabilirsiniz. Teknoloji PazarımInc. kişisel bilgi ve verilerinizi dürüst ve özenli bir şekilde ele alır. Ancak alınan tüm güvenlik önlemlerine rağmen kişisel verilerinizin internet üzerinden toplanması ve aktarılması sonucunda yetkisi olmayan üçüncü taraflarca görüntülenme ve kullanılma riski vardır. Kişisel bilgilerinizin güvenliğiyle ilgili sorunuz varsa müşteri destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Veri konumları. Teknoloji PazarımInc.’in sunucuları ABD’de bulunmaktadır. Bu nedenle kişisel bilgileriniz Teknoloji PazarımInc. tarafından ABD’de barındırılır ve işlenir. Buna ek olarak kişisel bilgileriniz, Teknoloji PazarımInc. ofislerinin ve hizmet sağlayıcılarımızın bulunduğu ya da sunucularının olduğu ülkelere aktarılabilir veya bu ülkelerde işlenebilir.

Çerez Bildirimi. Teknoloji PazarımInc. ve iş ortakları web sitelerinde çerez ve benzeri teknolojilerden yararlanır. Çerezler, hizmetlerimize eriştiğiniz cihazda depoladığımız küçük veri parçalarıdır ve bu sayede Teknoloji PazarımInc. aynı kullanıcıyı tanıyabilir. Çerezler kullanım amaçlarına bağlı olarak belirli bir süreden sonra silinir. Teknoloji PazarımInc.’in çerez ve benzeri teknolojilerden yararlanmasının belirli sebepleri vardır:

 • Teknoloji PazarımInc. web sitesinin kullanımını kolaylaştırmak için. Hesabınıza giriş yaparken “Beni Hatırla” özelliğini kullanıyorsanız Teknoloji PazarımInc., Teknoloji PazarımInc. web sitesini her ziyaret ettiğinizde oturum açmanızı daha hızlı hâle getirmek için bir çerez içerisinde kullanıcı adınızı saklayabilir.
 • Güvenlik sebeplerinden dolayı. Teknoloji PazarımInc. kimliğinizi doğrulamak (o anda Teknoloji PazarımInc.’e giriş yapmış olup olmadığınızı kontrol etmek gibi) için çerezlerden yararlanır.
 • Size kişiselleştirilmiş içerikler sunmak için. Teknoloji PazarımInc. gördüğünüz içerikleri kişiselleştirmek amacıyla varsayılan dil gibi kullanıcı tercihlerini saklayabilir. Ayrıca Teknoloji PazarımInc. kullanıcıların daha önce doldurdukları formları tekrar doldurmak zorunda kalmamaları için çerezlerden yararlanır.
 • Hizmetlerimizi geliştirmek için. Teknoloji PazarımInc. web sitemizi kullanımınızı değerlendirmek, yönlendirme verilerini izlemek ve size farklı içerik versiyonları sunmak amacıyla çerezler kullanır. Bu bilgiler sayesinde, sunduğumuz hizmetleri geliştirebilir ve kullanıcılara gösterdiğimiz içeriği iyileştirebiliriz.
 • Size reklam yapmak için. Teknoloji PazarımInc. veya hizmet sağlayıcıları ve birlikte çalıştığımız diğer üçüncü taraflar, hizmetlerimiz ve diğer hizmetler hakkında size daha uygun pazarlama içerikleri sunmak ve içeriğin faydalı ya da etkili olup olmadığını değerlendirmek amacıyla, web sitemizi ve diğer web sitelerini ziyaret ettiğinizde ya da size gönderilen e-postaları açtığınızda çerezler yerleştirebilir. Örneğin, Teknoloji PazarımInc. bu sayede, hangi reklamlara en çok tıklandığını ve bu tıklamaların kullanıcıların araç, özellikler ve hizmetlerimizi daha iyi kullanmasına yardımcı olup olmadığını görebilir. Anonim online etkinliğiniz temel alınarak size özel reklamlar almak istemiyorsanız https://www.Teknoloji Pazarım.info sayfasına giderek reklamların size özel olarak hazırlanması özelliğinden yararlanan birçok şirkette bu özelliğin kullanılmasını istemediğinizi belirtebilirsiniz. Bu yola başvurmanız hiç reklam almayacağınız anlamına gelmez; sadece bu şirketlerden etkinlikleriniz ve tercihleriniz temel alınarak tasarlanmış reklamlar almazsınız.
 • Google Analytics. Yukarıdakilere ek olarak Teknoloji PazarımInc. web sitelerinde ve diğer hizmetlerinde, yeniden hedefleme de dâhil olmak üzere Görüntülü Reklamları destekleyen belirli Google Analytics özelliklerini uygulamaktadır. Web sitelerimizi ziyaret eden kişiler belirli Google Analytics izleme biçimlerden çıkmayı tercih edebilir, Google Reklam Tercihleri Yöneticisi sayfasını kullanarak Google Görüntülü Reklam Ağı reklamlarını özelleştirebilir ve Google Müşteri Reklam Destek Merkezini ziyaret ederek Google’ın reklamları sunuş biçimiyle ilgili daha fazla bilgi alabilir. Google Analytics’e katılmak istemiyorsanız Google Analytics Kapsamı Dışında Kalma Tarayıcı Eklentisini indirmeyi deneyebilirsiniz.

Teknoloji PazarımInc. olarak çerezlerin kötü niyetli olduğuna inanmıyoruz ama yine de tarayıcınız üzerinden çerezlerin kaldırılmasını ya da devre dışı bırakılmasını tercih edebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için lütfen web tarayıcınızın yapılandırma belgelerine göz atın. Çerezleri kaldırdığınızda ya da devre dışı bıraktığınızda hizmetlerimizi kullanabilme durumunuzun olumsuz şekilde etkilenebileceğini lütfen unutmayın. Çerezleri etkinleştirmek web sitelerimizi kullanırken size daha kusursuz bir deneyim sağlar. Flash çerezlerini yönetmek için buraya tıklayın. Web sitelerimizi kullanarak ve bu gizlilik politikasını kabul ederek çerezlerin bu gizlilik politikasında belirtilen şekilde kullanılmasına açıkça izin vermiş sayılırsınız.

Blog ve Forumlar. Teknoloji PazarımInc. web sitelerinde herkesin erişimine açık olan blog ve topluluk forumları sunulabilir. Bu alanlarda sağlayacağınız tüm bilgilerin bu ortamlara erişimi olan diğer kişilerce okunabileceğini, toplanabileceğini ve kullanılabileceğiniz lütfen unutmayın. Teknoloji PazarımInc. web sitemizin bu alanlarında paylaşmayı tercih ettiğiniz hiçbir kişisel bilgiden sorumlu tutulamaz. Kişisel bilgilerinizin blog sayfamızdan veya topluluk forumumuzdan kaldırılmasını talep etmek için lütfen Müşteri Destek Ekibimizle iletişime geçin. Bazı durumlarda Teknoloji PazarımInc. taleplerinizi yerine getiremeyebilir ve bu gibi durumlarda size bir açıklama yapılır. Bloglarımızdaki yorum sistemleri, bir üçüncü taraf uygulamasınca yönetilir ve bu uygulama, bir yorum paylaşmak için kaydolmanızı zorunlu kılabilir. Kişisel bilgilerinizin bu üçüncü tarafça nasıl kullanıldığını öğrenmek için lütfen ilgili uygulamanın gizlilik politikasına göz atın.

Online İzleme. Teknoloji PazarımInc. şu anda, belirli bir hizmete özel olarak sunulan gizlilik beyanında aksi belirtilmedikçe, herhangi bir web tarayıcısının web sitelerimizi ziyaret eden veya hizmetlerimizi kullanan bireysel kullanıcıların online olarak izlenmesini devre dışı bırakmaya yönelik bir istek belirten “do not track” sinyalini veya başka bir benzer mekanizmayı işlemez ya da bu gibi bir mekanizmaya uymaz.

Sosyal Medya Özellikleri. Teknoloji PazarımInc. web sitelerinde Facebook Beğen butonu gibi sosyal medya özellikleri veya widget’ları bulunabilir. Bu özelliklerin kullanılması, ilgili widget veya özelliklerin IP adresinizi toplamasına, sitemizde hangi sayfayı ziyaret ettiğinizi görmesine ve özelliğin doğru şekilde çalışmasını sağlamak için bir çerez yerleştirmesine olanak tanıyabilir. Bu özelliklerle etkileşimleriniz, özelliği sağlayan üçüncü tarafın gizlilik politikasına tabidir.

Reşit Olmayan Bireylerin Güvenliği ve Çocukların Çevrimiçi Gizliliğinin Korunması Yasası (COPPA) Teknoloji PazarımInc.’in sunduğu hizmetler reşit olmayan bireylerin kullanımı için tasarlanmamıştır ve reşit olmayan bireylerin kullanımına uygun olmayabilir. “Reşit olmayan birey” ifadesi kişinin ikamet ettiği yerde yasalarla belirlenen reşit olma yaşından (veya ABD’de 13 yaşından) küçük olan bireyleri ifade eder. Jotform Inc. reşit olmayan bireylerden kasıtlı olarak kişisel veri toplamaz veya bu kişilerin kaydolmasına izin vermez. Teknoloji PazarımInc.’in reşit olmayan bir kullanıcıdan kişisel veri topladığı fark edilirse Teknoloji PazarımInc. bu bilgileri bildirimde bulunmaksızın silebilir. Böyle bir durumdan şüpheleniyorsanız lütfen Destek Ekibimize durumu bildirin. 13 ila 16 yaşındaki reşit olmayan bireylerle ilgili olarak da Teknoloji PazarımInc. bu bireylerin kişisel bilgilerini satmaz veya paylaşmaz. Teknoloji PazarımInc. ilerleyen zamanlardan ortaya çıkabilecek ihtiyaçlar için ilgili kişilerden ön izin alınacağını beyan eder.

İngilizce versiyon mutlak olarak geçerlidir. Bu gizlilik politikasının diğer dillerde yayınlanan versiyonları kullanıcılara kolaylık sağlama amacını taşır. Çevirilerde herhangi bir belirsizlik ya da çelişki olması durumunda İngilizce versiyon geçerli sayılır.

6. Avrupa Birliği kullanıcıları için ek bilgiler

Kişisel veriler. AB’de bulunan kullanıcılar için bu politikada “kişisel bilgi” olarak bahsedilen kavram AB’de “kişisel veri” kavramına eşdeğerdir.

 • IP adresleri hakkında. Teknoloji Pazarım Inc. sunucularında web sitelerimize gelen ziyaretçilerin IP adresleri ziyaretçinin Jotform Inc. hesabı olup olmamasına bakılmaksızın kaydedilir ve bu IP adresleri günlük dosyalarında saklanır. Teknoloji PazarımInc. bu günlük dosyalarını sistem yönetimi ve bakımı, kayıt tutma, yönlendiren web sitelerini izleme, konum belirleme ve güvenlik amaçlarıyla (kötüye kullanım, spam ve DDOS saldırılarına karşı koruma gibi) kullanır. Ayrıca Teknoloji PazarımInc., IP adreslerini sistemimizde gerçekleştirdiğiniz belirli eylemlerle birlikte de depolar. Bir form sahibi IP adreslerini toplamak için bir form tasarladıysa IP adresleri yalnızca bu forma verilen yanıtlarla ilişkilendirilir. Bu gizlilik politikasını kabul ederek Teknoloji PazarımInc.’in yukarıda belirtilen amaçlarla IP adresinizi kullanmasına açıkça izin vermiş sayılırsınız. IP adresinizin kullanılmasına izin vermek istemiyorsanız varsa hesabınızı iptal etmeniz veya bunun için bir form doldurmanız istendiyse o formu doldurmamanız gerekir.
 • Veri denetleyicisi. Hesap oluşturma, faturalandırma ve AB’de kullanıcılardan topladığımız diğer hesap bilgileri konularında verileri yukarıda iletişim bilgileri verilen Teknoloji PazarımInc. denetler. Ancak form verilerinin denetleyicisi, formun sahibidir. Form sorularının ve yanıtlarının nasıl kullanılacağına ve açıklanacağına form sahibi karar verir. Teknoloji PazarımInc., sadece form sahibinin formu oluştururken ve düzenlerken tercih ettiği izin ve talimatlar (bu gizlilik politikasında belirtilenler de dâhil olmak üzere) doğrultusunda bu form verilerini işler.
 • Kişisel verilerinize erişme ve kişisel verilerinizi düzeltme. Teknoloji PazarımInc.’in sizinle ilgili olarak elinde bulundurduğu kişisel bilgilere erişme ve bu bilgileri düzeltme hakkınız vardır. Bu hakkınızı Hesabım sayfanızı ziyaret ederek veya Müşteri Destek Ekibimizle iletişime geçerek kullanabilirsiniz.
 • Sorumluluklarınız. Teknoloji PazarımInc.’in sunduğu hizmetlerden yararlanarak, form verilerinizi toplarken ve kullanırken, formunuzu yanıtlayanları verilerinin kullanılacağı ve ifşa edileceği belirli durumlar hakkında bilgilendirme zorunluluğu gibi veri koruma gereksinimlerine uyacağınızı kabul etmiş sayılırsınız.

İzinler. “Kabul Ediyorum” butonuna veya bu gizlilik politikasını kabul ettiğinizi belirten başka herhangi bir butona tıkladığınızda şunlara açıkça izin vermiş sayılırsınız:

 • Kişisel verilerinizin çerezler, IP adresleri ve günlük dosyalarıyla ilgili prosedürler de dâhil olmak üzere bu gizlilik politikasında belirtilen şekilde toplanması, kullanılması, açıklanması ve işlenmesine izin verirsiniz.
 • Teknoloji PazarımInc.’in sunucuları ABD’de bulunmaktadır. Bu nedenle kişisel verileriniz ağırlıklı olarak Jotform Inc. tarafından ABD’de işlenir. ABD’de bulunan kişisel verilerinizin Teknoloji PazarımInc. tarafından ve 5. Bölümde belirtilen veri konumlarındaki kişisel verilerinizin Teknoloji PazarımInc.’in bağlı kuruluşları ve hizmet sağlayıcıları tarafından aktarılmasına ve işlenmesine izin verirsiniz.
 • Teknoloji PazarımInc.’in verilerinizi, ABD de dâhil olmak üzere, Avrupa Ekonomik Bölgesi’nde bulunan ülkelerdekiyle aynı koruma düzeyini sağlayan veri koruma yasaları olmayan ülkelerdeki veri işleyen taraflara aktarabileceğini kabul etmiş ve buna izin vermiş sayılırsınız. İsteğe bağlı olarak verdiğiniz bu izni dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bu izni iptal etmeyi tercih etmeniz durumunda hizmetlerimizden yararlanma durumunuzun olumsuz etkilenebileceğini lütfen unutmayın.
 • Teknoloji PazarımInc.’in kişisel verilerinizi, hizmetlerimizi sağlamamıza yardımcı olan hizmet sağlayıcılarımız için çalışan ilgili kişilerle paylaşmasına izin verirsiniz.
 • Web tarayıcınızda çerezleri etkinleştirdiyseniz çerezlerin bu gizlilik politikasında belirtilen şekilde kullanılmasına izin verirsiniz.

FORMLARI YANITLAYANLAR İÇİN GİZLİLİK

1. Teknoloji PazarımInc. hangi bilgileri toplar?

Teknoloji PazarımInc.’de barındırılan bir formu yanıtladığınızda form sahibi adına ve form sahibinin talebiyle bu gizlilik politikasında belirtilenlere ek olarak çeşitli kaynaklar üzerinden sizin hakkınızda ve hizmetlerimizi kullanımınız hakkında bilgiler toplarız. Topladığımız bilgiler aşağıda listelenmiştir. Listede her bölüm için ilgili bilginin Teknoloji PazarımInc. tarafından nasıl kullanıldığı açıklanmıştır.

Teknoloji PazarımInc.’in doğrudan sizden topladığı bilgiler.

 • Form yanıtları. Teknoloji PazarımInc. gönderdiğiniz form yanıtlarını toplar ve saklar. Bu veriden form sahibi sorumludur ve bu veriler form sahibi tarafından yönetilir. Bir formda kişisel bilgilerinizi veya verilerinizi girmeniz istenebilir. Doldurduğunuz bir formla ilgili sorunuz varsa Teknoloji PazarımInc. ilgili formun içeriğinden sorumlu olmadığı için doğrudan form sahibiyle iletişime geçmeniz önerilir. Form sahibi genellikle sizi formu doldurmaya davet eden kişidir ve bazı durumlarda bu kişilerin kendi gizlilik politikası olabilir.

Form yanıtlarınız anonim midir?

Bu soru, formu oluşturan kişi, kurum ya da şirketin formu nasıl oluşturduğuna bağlı olduğundan bu soruyu form sahibiyle görüşmeniz gerekir. Teknoloji PazarımInc. bir form sahibinin toplanan yanıtların anonim olduğundan emin olmak için neler yapabileceğine dair açıklamalarda bulunur. Ancak, form sahibi bu adımları izlese bile formdaki belirli sorularda kişisel bilgilerinizi veya verilerinizi girmeniz istenebilir ve verdiğiniz yanıtlara göre kimliğiniz belirlenebilir.

Teknoloji PazarımInc.’in sizin hakkınızda diğer kaynaklardan topladığı bilgiler.

 • Kullanım verileri. Teknoloji PazarımInc., hizmetlerimizle etkileşime geçtiğinizde sizinle ilgili kullanım verileri toplar. Bu kapsama; ziyaret ettiğiniz web sayfaları, tıkladığınız yerler, bu eylemleri gerçekleştirildiğiniz zaman ve benzeri bilgiler dâhildir. Ayrıca, günümüzde birçok web sitesinde gibi, web sunucularımızda, sunucularımıza bir cihaz eriştiğinde verileri kaydeden günlük dosyaları tutulur. Bu günlük dosyalarında erişimin türü, kaynak IP adresleri, internet servis sağlayıcıları, sitemizde görüntülenen dosyalar, (HTML sayfaları, grafikler vb.), işletim sistemi sürümleri ve zaman bilgileri bulunur.  Teknoloji PazarımInc.’in bu kullanım verilerini form yanıtlarınızla ilişkilendirmeyeceğini lütfen unutmayın.
 • Cihaz verileri. Jotform Inc., hizmetlerimize erişmek için kullandığınız cihaz ve uygulamayla ilgili IP adresiniz, işletim sistemi sürümü, cihaz tipi, sistem ve performans bilgileri ve tarayıcı tipi gibi verileri toplar. Ayrıca Jotform Inc. IP adresinize göre coğrafi konumunuzla ilgili çıkarımda bulunabilir. Doldurduğunuz formun sahibi ilgili form için IP adresi toplama özelliğini devre dışı bırakmadığı sürece IP adresiniz form yanıtlarınızla ilişkilendirilir.
 • Yönlendiren kaynağa ait veriler. Jotform Inc.’de barındırılan bir forma bir web sitesindeki bir bağlantı veya bir e-posta üzerinden ulaşmış olabilirsiniz. Teknoloji PazarımInc. sizi bir forma yönlendiren kaynak hakkındaki bilgileri kaydeder.
 • Sayfa etiketlerinden bilgiler. Teknoloji PazarımInc. web işaretleri olarak da bilinen sayfa etiketleri ve çerezlerini kullanan üçüncü taraf takip hizmetlerinden faydalanır ve bu sayede web sitesini ziyaret eden kişiler hakkında toplu ve anonim veriler toplar. Bu verilere kullanım ve kullanıcı istatistikleri de dâhildir.
 • E-posta adresiniz. Bir form sahibi size form davet e-postası göndermek için bir e-posta alanı kullanıyorsa form sahibi bu e-posta bilgisini sağladığında Teknoloji PazarımInc. e-posta adresinizi kaydeder. Teknoloji PazarımInc. bu e-posta adresi bilgisini form sahibinin talebi üzerine size e-posta gönderilmesi dışında hiçbir amaçla kullanmaz. Teknoloji PazarımInc. tarafından form sahibi adına gönderilen e-postalar form sahibinin e-posta adresinden geliyor gibi görünür. Bir form sahibinin sizinle iletişime geçmesini istemiyorsanız lütfen bu konuyu doğrudan form sahibiyle görüşün.

Formları yanıtlamak isteğe bağlıdır. Başta kişisel bilgilerinizi veya verilerinizi girmenizi isteyen sorular olmak üzere herhangi bir form sorusuna yanıt vermemeyi tercih edebileceğinizi unutmayın. Ancak sizin yanıtlamak istemediğiniz soru form sahibi tarafından zorunlu soru olarak belirlenmişse ilgili soruyu yanıtlamadığınız sürece formu tamamlayamazsınız.

2. Teknoloji PazarımInc. toplanan bilgileri nasıl kullanır?

Form yanıtlarınız formu oluşturan kişiye aittir ve form sahibi tarafından yönetilir. Form sahibi ilgili soru ve yanıtlarını herkese açık bir bağlantı üzerinden erişime açmadığı sürece Teknoloji PazarımInc. form yanıtlarınızı form sahibinin özel varlığı olarak ele alır. Formu oluşturan kişi, şirket veya kurumun form yanıtlarınızı nasıl kullandığını öğrenmek için lütfen doğrudan form sahibiyle iletişime geçin. Bazı form sahipleri formu doldurmadan önce incelemeniz için kendi gizlilik politikalarını sunabilir. Böyle bir durumda form sahibinin verdiğiniz yanıtları nasıl kullandığını öğrenmek için bu gizlilik politikasını incelemenizi öneriyoruz. Teknoloji PazarımInc. form sahibinin izni olmadan form yanıtlarını üçüncü taraflara satmaz veya erişimine sunmaz ve form sahibinin topladığı iletişim bilgilerini formu yanıtlayanlara ulaşmak amacıyla kullanmaz.

Jotform Inc. kullanım verileri, cihaz verileri ve sayfa etiketlerinden gelen bilgiler gibi sizin hakkınızda topladığı bilgileri hizmetlerimizi geliştirmek ve araştırma yapmak için ve bu gizlilik politikasında belirtilen diğer amaçlarla kullanır.

3. Teknoloji PazarımInc. bilgilerinizi kimlerle paylaşır?

Teknoloji PazarımInc. açık izniniz olmadan form yanıtlarınızı satmaz ya da paylaşmaz. Teknoloji PazarımInc. form yanıtlarınızı yalnızca bu gizlilik politikasında belirtilen koşullarda üçüncü kişilerle paylaşır.

Teknoloji PazarımInc.’in paylaşabileceği veriler:

 • Form yanıtlarını form sahipleriyle. Teknoloji PazarımInc. form sahipleri tarafından oluşturulan formları barındırır. Ancak form verilerinin ana sorumlusu form sahipleridir. Bir forma verdiğiniz yanıtlarda açıkça verdiğiniz her bilgi form sahibine sağlanmış olur. Form sahibinin form yanıtlarınızı nasıl kullanabileceğini öğrenmek için lütfen doğrudan form sahibiyle iletişime geçin. Teknoloji PazarımInc.’in form sahiplerine Teknoloji PazarımInc.’in form yanıtlarını kullanma biçimiyle ve form yanıtlarını kimlerle paylaşabileceğiyle ilgili olarak hangi açıklamalarda bulunduğunu öğrenmek için lütfen bu gizlilik politikasına göz atın.

4. Bilgilerinizle ilgili haklarınız nelerdir?

 • Form yanıtlarınıza ve kişisel bilgilerinize erişmek ve bunları düzeltmek için form sahibiyle iletişime geçmek. Teknoloji PazarımInc. form yanıtlarını form sahibi adına topladığı için form hakkında sorularınız varsa veya forma verdiğiniz yanıtlara erişmek, bunları güncellemek veya silmek istiyorsanız form sahibiyle iletişime geçmeniz gerekir. Teknoloji PazarımInc. formları üzerinden topladıkları yanıtları saklamaları için form sahiplerine araçlar sunar. Sizin hakkınızda topladığımız kişisel bilgilere erişme ve bu bilgileri düzelttirme talebinde bulunmak için müşteri destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Ancak form sahibi ilgili soru ve yanıtlarını herkese açık bir bağlantı üzerinden erişime sunmadığı sürece form yanıtları form sahibine ait özel bilgiler olarak ele alındığından ve bu bilgilere erişmeniz diğer bireylerin gizliliğini olumsuz yönde etkileyebileceğinden bu bilgilere erişmenize çoğunlukla izin verilmez.  Teknoloji PazarımInc. bilgilere erişim ve düzeltme konusundaki talebinize makul bir süre içerisinde dönecektir ve uygulanabilir ve makul olduğu sürece talep ettiğiniz şekilde kişisel bilgilerinize erişim sağlayacaktır.
 • Formların size ulaşmasını engellemek. Form sahiplerinin formları doldurmanız için Jotform Inc. üzerinden gönderdiği e-posta davetlerini almamayı tercih edebilirsiniz.

5. Güvenlik, çerezler ve diğer önemli bilgiler

Bu gizlilik politikasında yapılacak değişiklikler. Teknoloji PazarımInc. bu gizlilik politikasını dilediği zaman değiştirebilir ve bu değişiklikler bu web sitesi üzerinden yayınlanır. Teknoloji PazarımInc. değişikliklerin önemli olduğuna karar verirse size uygun şekilde ek bir bildirim iletilir. Bu bildirim e-posta yoluyla veya makul şekilde sizi bilgilendirmek için tasarlanmış farklı bir biçimle size ulaştırılır. Bu değişiklikler size bildirildikten sonra aboneliğinizi iptal etmezseniz ve ön bildirim döneminden sonra Jotform Inc. hizmetlerini kullanmaya devam ederseniz, gizlilik politikasında yapılan değişiklikleri açıkça kabul etmiş sayılırsınız. Bu gizlilik politikasında belirtilen hükümleri veya gizlilik politikasında yapılan değişiklikleri kabul etmiyorsanız varsa Teknoloji PazarımInc. hesabınızı istediğiniz zaman kapatabilir veya bir formu yanıtlamayabilirsiniz.

Güvenlik. Teknoloji PazarımInc.’in güvenlik uygulamalarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye Güvenlik Beyanı üzerinden ulaşabilirsiniz. Teknoloji PazarımInc. kişisel bilgi ve verilerinizi dürüst ve özenli bir şekilde ele alır. Ancak Teknoloji PazarımInc.’in aldığı tüm güvenlik önlemlerine rağmen kişisel verilerinizin internet üzerinden toplanması ve aktarılması sonucunda yetkisi olmayan üçüncü taraflarca görüntülenme ve kullanılma riski vardır. Kişisel bilgilerinizin güvenliğiyle ilgili sorunuz varsa müşteri destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Veri konumları. Teknoloji PazarımInc.’in sunucuları ABD’de bulunmaktadır. Bu nedenle kişisel bilgileriniz Teknoloji PazarımInc. tarafından ABD’de barındırılır ve işlenir. Buna ek olarak kişisel bilgileriniz, Teknoloji PazarımInc. ofislerinin ve hizmet sağlayıcılarımızın bulunduğu ya da sunucularının olduğu ülkelere aktarılabilir veya bu ülkelerde işlenebilir.

Çerez Bildirimi. Jotform Inc. ve iş ortakları web sitelerinde çerez ve benzeri teknolojilerden yararlanır. Çerezler, hizmetlerimize eriştiğiniz cihazda depoladığımız küçük veri parçalarıdır ve bu sayede Jotform Inc. aynı kullanıcıyı tanıyabilir. Çerezler kullanım amaçlarına bağlı olarak belirli bir süreden sonra silinir. Teknoloji PazarımInc.’in çerez ve benzeri teknolojilerden yararlanmasının belirli sebepleri vardır:

 • Teknoloji PazarımInc. web sitesinin kullanımını kolaylaştırmak için. Hesabınıza giriş yaparken “Beni Hatırla” özelliğini kullanıyorsanız Teknoloji PazarımInc., Teknoloji PazarımInc. web sitesini her ziyaret ettiğinizde oturum açmanızı daha hızlı hâle getirmek için bir çerez içerisinde kullanıcı adınızı saklayabilir.
 • Güvenlik sebeplerinden dolayı. Jotform Inc. kimliğinizi doğrulamak (o anda Jotform Inc.’e giriş yapmış olup olmadığınızı kontrol etmek gibi) için çerezlerden yararlanır.
 • Size kişiselleştirilmiş içerikler sunmak için. Teknoloji PazarımInc. gördüğünüz içerikleri kişiselleştirmek amacıyla varsayılan dil gibi kullanıcı tercihlerini saklayabilir. Ayrıca Teknoloji PazarımInc. kullanıcıların daha önce doldurdukları formları tekrar doldurmak zorunda kalmamaları için çerezlerden yararlanır.
 • Hizmetlerimizi geliştirmek için. Jotform Inc. web sitemizi kullanımınızı değerlendirmek, yönlendirme verilerini izlemek ve size farklı içerik versiyonları sunmak amacıyla çerezler kullanır. Bu bilgiler sayesinde, Teknoloji PazarımInc. sunduğu hizmetleri geliştirebilir ve kullanıcılara gösterdiği içeriği iyileştirebilir.
 • Size reklam yapmak için. Teknoloji PazarımInc. veya hizmet sağlayıcıları ve birlikte çalıştığımız diğer üçüncü taraflar, hizmetlerimiz ve diğer hizmetler hakkında size daha uygun pazarlama içerikleri sunmak ve içeriğin faydalı ya da etkili olup olmadığını değerlendirmek amacıyla, web sitemizi ve diğer web sitelerini ziyaret ettiğinizde ya da size gönderilen e-postaları açtığınızda çerezler yerleştirebilir. Örneğin, Teknoloji PazarımInc. bu sayede, hangi reklamlara en çok tıklandığını ve bu tıklamaların kullanıcıların araç, özellikler ve hizmetlerimizi daha iyi kullanmasına yardımcı olup olmadığını görebilir. Anonim online etkinliğiniz temel alınarak size özel reklamlar almak istemiyorsanız https://www.Teknoloji Pazarım.info sayfasına giderek reklamların size özel olarak hazırlanması özelliğinden yararlanan birçok şirkette bu özelliğin kullanılmasını istemediğinizi belirtebilirsiniz. Bu yola başvurmanız hiç reklam almayacağınız anlamına gelmez; sadece bu şirketlerden etkinlikleriniz ve tercihleriniz temel alınarak tasarlanmış reklamlar almazsınız.
 • Google Analytics. Yukarıdakilere ek olarak Teknoloji PazarımInc. web sitelerinde ve diğer hizmetlerinde, yeniden hedefleme de dâhil olmak üzere Görüntülü Reklamları destekleyen belirli Google Analytics özelliklerini uygulamaktadır. Web sitelerimizi ziyaret eden kişiler belirli Google Analytics izleme biçimlerden çıkmayı tercih edebilir, Google Reklam Tercihleri Yöneticisi sayfasını kullanarak Google Görüntülü Reklam Ağı reklamlarını özelleştirebilir ve Google Müşteri Reklam Destek Merkezini ziyaret ederek Google’ın reklamları sunuş biçimiyle ilgili daha fazla bilgi alabilir. Google Analytics’e katılmak istemiyorsanız Google Analytics Kapsamı Dışında Kalma Tarayıcı Eklentisini indirmeyi deneyebilirsiniz.

Teknoloji PazarımInc. olarak çerezlerin kötü niyetli olduğuna inanmıyoruz ama yine de tarayıcınız üzerinden çerezlerin kaldırılmasını ya da devre dışı bırakılmasını tercih edebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için lütfen web tarayıcınızın yapılandırma belgelerine göz atın. Çerezleri kaldırdığınızda ya da devre dışı bıraktığınızda hizmetlerimizi kullanabilme durumunuzun olumsuz şekilde etkilenebileceğini lütfen unutmayın. Çerezleri etkinleştirmek web sitelerimizi kullanırken size daha kusursuz bir deneyim sağlar. Flash çerezlerini yönetmek için buraya tıklayın. Web sitelerimizi kullanarak ve bu gizlilik politikasını kabul ederek çerezlerin bu gizlilik politikasında belirtilen şekilde kullanılmasına açıkça izin vermiş sayılırsınız.

Blog ve Forumlar. Teknoloji PazarımInc. web sitelerinde herkesin erişimine açık olan blog ve topluluk forumları sunulabilir. Bu alanlarda sağlayacağınız tüm bilgilerin bu ortamlara erişimi olan diğer kişilerce okunabileceğini, toplanabileceğini ve kullanılabileceğini lütfen unutmayın. Teknoloji PazarımInc., web sitesinin bu alanlarında paylaşmayı tercih ettiğiniz hiçbir kişisel bilgiden sorumlu tutulamaz. Sunduğunuz kişisel bilgilerin yasadışı faaliyetlerde kullanılabileceğini lütfen unutmayın. Kişisel bilgilerinizin blog sayfamızdan veya topluluk forumumuzdan kaldırılmasını talep etmek için lütfen Müşteri Destek Ekibimizle iletişime geçin. Bazı durumlarda talebinizi yerine getiremeyebiliriz. Böyle bir durumda talebinizin neden yerine getirilemeyeceği size açıklanır. Bloglarımızdaki yorum sistemleri, bir üçüncü taraf uygulamasınca yönetilir ve bu uygulama, bir yorum paylaşmak için kaydolmanızı zorunlu kılabilir. Kişisel bilgilerinizin bu üçüncü tarafça nasıl kullanıldığını öğrenmek için lütfen ilgili uygulamanın gizlilik politikasına göz atın.

Online İzleme. Teknoloji PazarımInc. şu anda, belirli bir hizmete özel olarak sunulan gizlilik beyanında aksi belirtilmedikçe, herhangi bir web tarayıcısının web sitelerimizi ziyaret eden veya hizmetlerimizi kullanan bireysel kullanıcıların online olarak izlenmesini devre dışı bırakmaya yönelik bir istek belirten “do not track” sinyalini veya başka bir benzer mekanizmayı işlemez ya da bu gibi bir mekanizmaya uymaz.

Sosyal Medya Özellikleri. Teknoloji PazarımInc. web sitelerinde Facebook Beğen butonu gibi sosyal medya özellikleri veya widget’ları bulunabilir. Bu özelliklerin kullanılması, ilgili widget veya özelliklerin IP adresinizi toplamasına, sitemizde hangi sayfayı ziyaret ettiğinizi görmesine ve özelliğin doğru şekilde çalışmasını sağlamak için bir çerez yerleştirmesine olanak tanıyabilir. Bu özelliklerle etkileşimleriniz, özelliği sağlayan üçüncü tarafın gizlilik politikasına tabidir.

Reşit Olmayan Bireylerin Güvenliği ve Çocukların Çevrimiçi Gizliliğinin Korunması Yasası (COPPA) Teknoloji PazarımInc.’in sunduğu hizmetler reşit olmayan bireylerin kullanımı için tasarlanmamıştır ve reşit olmayan bireylerin kullanımına uygun olmayabilir. “Reşit olmayan birey” ifadesi kişinin ikamet ettiği yerde yasalarla belirlenen reşit olma yaşından (veya ABD’de 13 yaşından) küçük olan bireyleri ifade eder. Jotform Inc. reşit olmayan bireylerden kasıtlı olarak kişisel veri toplamaz veya bu kişilerin kaydolmasına izin vermez. Teknoloji PazarımInc.’in reşit olmayan bir kullanıcıdan kişisel veri topladığı fark edilirse Teknoloji PazarımInc. bu bilgileri bildirimde bulunmaksızın silebilir. Böyle bir durumdan şüpheleniyorsanız lütfen Destek Ekibimize durumu bildirin. 13 ila 16 yaşındaki reşit olmayan bireylerle ilgili olarak da Teknoloji PazarımInc. bu bireylerin kişisel bilgilerini satmaz veya paylaşmaz. Teknoloji PazarımInc. ilerleyen zamanlardan ortaya çıkabilecek ihtiyaçlar için ilgili kişilerden ön izin alınacağını beyan eder.

İngilizce versiyon mutlak olarak geçerlidir. Bu gizlilik politikasının diğer dillerde yayınlanan versiyonları kullanıcılara kolaylık sağlama amacını taşır. Çevirilerde herhangi bir belirsizlik ya da çelişki olması durumunda İngilizce versiyon geçerli sayılır.

6. Avrupa Birliği kullanıcıları için ek bilgiler

Kişisel veriler. AB’de bulunan kullanıcılar için bu politikada “kişisel bilgi” olarak bahsedilen kavram AB’de “kişisel veri” kavramına eşdeğerdir.

 • IP adresleri hakkında. Teknoloji PazarımInc. sunucularında web sitelerimize gelen ziyaretçilerin IP adresleri ziyaretçinin Teknoloji PazarımInc. hesabı olup olmamasına bakılmaksızın kaydedilir ve bu IP adresleri günlük dosyalarında saklanır. Jotform Inc. bu günlük dosyalarını sistem yönetimi ve bakımı, kayıt tutma, yönlendiren web sitelerini izleme, konum belirleme ve güvenlik amaçlarıyla (kötüye kullanım, spam ve DDOS saldırılarına karşı koruma gibi) kullanır. Ayrıca Jotform Inc., IP adreslerini sistemimizde gerçekleştirdiğiniz belirli eylemlerle birlikte de depolar. Bir form sahibi IP adreslerini toplamak için bir form tasarladıysa IP adresleri yalnızca bu forma verilen yanıtlarla ilişkilendirilir. Bu gizlilik politikasını kabul ederek Teknoloji PazarımInc.’in yukarıda belirtilen amaçlarla IP adresinizi kullanmasına açıkça izin vermiş sayılırsınız. IP adresinizin kullanılmasına izin vermek istemiyorsanız varsa hesabınızı iptal etmeniz veya bunun için bir form doldurmanız istendiyse o formu doldurmamanız gerekir.
 • Veri denetleyicisi. Hesap oluşturma, faturalandırma ve AB’de kullanıcılardan topladığımız diğer hesap bilgileri konularında verileri yukarıda iletişim bilgileri verilen Teknoloji PazarımInc. denetler. Ancak form verilerinin denetleyicisi, formun sahibidir. Form sorularının ve yanıtlarının nasıl kullanılacağına ve açıklanacağına form sahibi karar verir. Teknoloji PazarımInc., sadece form sahibinin formu oluştururken ve düzenlerken tercih ettiği izin ve talimatlar (bu gizlilik politikasında belirtilenler de dâhil olmak üzere) doğrultusunda bu form verilerini işler.
 • Kişisel verilerinize erişme ve kişisel verilerinizi düzeltme. Teknoloji PazarımInc.’in sizinle ilgili olarak elinde bulundurduğu kişisel bilgilere erişme ve bu bilgileri düzeltme hakkınız vardır. Bu hakkınızı müşteri destek ekibimizle iletişime geçerek kullanabilirsiniz.

İzinler. “Kabul Ediyorum” butonuna veya bu gizlilik politikasını kabul ettiğinizi belirten başka herhangi bir butona tıkladığınızda şunlara açıkça izin vermiş sayılırsınız:

 • Kişisel verilerinizin çerezler, IP adresleri ve günlük dosyalarıyla ilgili prosedürler de dâhil olmak üzere bu gizlilik politikasında belirtilen şekilde toplanması, kullanılması, açıklanması ve işlenmesine izin verirsiniz.
  • Teknoloji PazarımInc.’in sunucuları ABD’de bulunmaktadır. Bu nedenle kişisel verileriniz ağırlıklı olarak ABD’de işlenir. ABD’de bulunan kişisel verilerinizin Teknoloji PazarımInc. tarafından ve 5. Bölümde belirtilen veri konumlarındaki kişisel verilerinizin Teknoloji PazarımInc.’in bağlı kuruluşları ve hizmet sağlayıcıları tarafından aktarılmasına ve işlenmesine izin verirsiniz.
 • Teknoloji PazarımInc.’in verilerinizi, ABD de dâhil olmak üzere, Avrupa Ekonomik Bölgesi’nde bulunan ülkelerdekiyle aynı koruma düzeyini sağlayan veri koruma yasaları olmayan ülkelerdeki veri işleyen taraflara aktarabileceğini kabul etmiş ve buna izin vermiş sayılırsınız. İsteğe bağlı olarak verdiğiniz bu izni dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bu izni iptal etmeyi tercih etmeniz durumunda hizmetlerimizden yararlanma durumunuzun olumsuz etkilenebileceğini lütfen unutmayın.
 • Teknoloji PazarımInc.’in kişisel verilerinizi, hizmetlerimizi sağlamamıza yardımcı olan hizmet sağlayıcılarımız için çalışan ilgili kişilerle paylaşmasına izin verirsiniz.
 • Web tarayıcınızda çerezleri etkinleştirdiyseniz çerezlerin bu gizlilik politikasında belirtilen şekilde kullanılmasına izin verirsiniz.

Gizlilik Kalkanı (AB kullanıcılarımız için). Teknoloji PazarımInc. Amerika Birleşik Devletleri’nde yerleşiktir ve bu nedenle veriler (formları yanıtlayanlara ait veriler de dâhil olmak üzere) Amerika Birleşik Devletleri’ne aktarılır.

Teknoloji PazarımInc. AB-ABD Gizlilik Kalkanı Çerçevesi’ne ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı Çerçevesi’ne uyumluluk sertifikasına sahiptir. Teknoloji PazarımInc. Avrupa Birliği (AB) üye ülkelerinden ve İsviçre’den toplanan tüm kişisel bilgi ve verileri Gizlilik Kalkanı Çerçevesini esas alarak ilgili ilkelere uygun şekilde ele alır. Gizlilik Kalkanı Çerçevesi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen https://www.privacyshield.gov/adresini ziyaret ederek ABD Ticaret Bakanlığı’nın Gizlilik Kalkanı Listesi’ne göz atın.

Buna ek olarak Jotform Inc. AB ve İsviçre’den tüm kişisel verilerin ileriye aktarımı için, ileriye aktarım sorumluluk hükümleri de dâhil olmak üzere, Gizlilik Kalkanı İlkelerine uymaktadır.

Teknoloji PazarımInc. Gizlilik Kalkanı kapsamında kişisel bilgilere erişirse ve bu bilgileri Jotform Inc. adına bir temsilci olarak hareket eden bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcısına aktarırsa Jotform Inc. (i) temsilci ilgili bilgileri Gizlilik Kalkanı hükümlerine uygun olmayan biçimde işlerse ve (ii) Teknoloji PazarımInc. zarara neden olan eylemden sorumluysa Gizlilik Kalkanı kapsamında yükümlü olacaktır. Gizlilik Kalkanı Çerçevesi gereğince toplanan ve aktarılan kişisel verilerle ilgili olarak Jotform Inc. ABD Federal Ticaret Komisyonu altındaki soruşturma ve yürütme güçlerine tabidir. Belirli durumlarda Teknoloji PazarımInc.’in kamu yetkililerinden gelen hukuki talepleri yerine getirmek ve milli güvenlik ya da kanun hükmü gereksinimlerini karşılamak amacıyla kişisel verileri açıklaması gerekebilir.